Józefów

25-26.11.2017

III Ogólnopolski Konkurs
Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich

Narodowa Pulsacja 2017

Fundator nagrody

Fundator nagrody

Szanowni Państwo, Drodzy Miłośnicy Tańca,

serdecznie zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Dowolnych Kompozycji Tańców Polskich „Narodowa Pulsacja”, który odbędzie się w Józefowie 25 i 26 listopada 2017r. Kontynuujemy działania na rzecz promocji polskiego dziedzictwa tanecznego, rozpoczęte jeszcze przed wpisaniem polskich tańców na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa w 2015r. Prowadzimy je w duchu konwencji UNESCO z 2003 roku, która mówi m.in.: „Niematerialne dziedzictwo kulturowe jest jednocześnie tradycyjne, współczesne i żywe – reprezentuje nie tylko odziedziczone tradycje przeszłości, ale także współczesne, twórczo przekształcone praktyki. Element nie jest przekazywany w formie statycznej, niezmiennej ale zaktualizowanej i dostosowanej przez każde nowe pokolenie do zmieniających się warunków i potrzeb”
Aktualnie wydarzenie nasze znajduje się w planie ochrony polskich tańców narodowych przygotowanym przez PS CIOFF®.
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który znajduje się na stronach: www.karamazurowe-bal.pl, www.mokjozefow.pl, www.tancepolskie.pl, i z którego dowiedzą się Państwo w jakich konkurencjach mogą wziąć udział.
Przygotowujemy nagrody finansowe dla choreografów, nagrody rzeczowe dla uczestników, proponujemy też bezpłatny pobyt. Jeśli chcą Państwo zobaczyć prezentacje pierwszych wspaniałych twórców – to filmy znajdują się na stronie www.karamazurowe-bal.pl w zakładce archiwum konkursów.
Mamy nadzieję, że dzięki naszemu projektowi, kolejne pokolenia tancerzy i choreografów będą czerpały inspirację z polskich tańców narodowych.
Serdecznie zapraszamy do świata poloneza, mazura, krakowiaka, oberka i kujawiaka pisanego obrazami współczesnych, odważnych twórców. Czekamy na Państwa zgłoszenia, czekamy na utalentowaną młodzież i dorosłych uczestników.

Do zobaczenia w Józefowie
Danuta Wojciechowska
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie

Filmy prezentują choreografie przedstawione przez uczestników konkursu
Dowolne Kompozycje Tańców Polskich
NARODOWA PULSACJA 2016 w Józefowie

Etiuda taneczna

Inscenizacja taneczna

Pobierz właściwe domumenty